Historie chytrých hodinek

Ačkoliv se můžeme domnívat, že některé nejmodernější technologie jsou tu s námi pouhých pár let, nemusí to být tak docela pravda. A nápad na jejich vytvoření může být dokonce starý i několik desítek let. Tak trochu jako sci-fi působil jistě převratný nápad Američana Roberta G. Beasona, který v časopise Mechanix Illustrated publikoval svou vizi chytrých hodinek. Podle něho se mělo jednat o telefon budoucnosti.

náramkové hodinky
  • Chytré hodinky v jeho představách měly vypadat jako kapesní hodinky, které disponovaly displejem, tónovou volbou i možností vytočit telefonní číslo po jeho vyslovení.
  • Je až neuvěřitelné, že jeho nápad by publikován už v roce 1956.

Od nápadu ke skutečnosti vedla ale ještě opravdu dlouhá cesta. Dalším krokem byly hodinky s kalkulačkou, které spatřily světlo světa v roce 1977. Toto zařízení nabízelo kromě zmíněné kalkulačky také stopky a kalendář.

  • Problém byl především v ceně těchto hodinek.
  • Vzhledem k tomu, že stály 850 dolarů, nemohl si je dovolit hned tak někdo.

Smartwatch ušly dlouhou cestu

Jakmile ale některý nápad přejde ve skutečnost, pak už je jen otázkou času, kdy se ho ujme více výrobců. A tím pádem jde dolů cena a kvalita zákonitě stoupá. Kdy si mohli lidé na ruku připnout skutečné chytré hodinky, které známe z dnešních dob? Bylo to až na přelomu tisíciletí. V letech 2001 až 2002 už se několik výrobců mohlo pochlubit tím, že nabízejí svým zákazníkům skutečné smartwatch.

černé hodinky
  • Zájem byl ale menší, nežli se očekávalo.
  • A tak si chytre hodinky na svou slávu musely počkat dalších několik let.

Stalo se tak v roce 2013, kdy už byly běžně na trhu k dostání takzvané „náramkové telefony“.Jednalo se o zařízení, které mělo upozornit na příchozí hovory v mobilním telefonu. Pozvolna se přidávaly další funkce, až se výrobci dostali na úroveň, na které jsou s chytrými hodinkami v současné době.