Jak vybavit terárium?

Aby vám mohli pracovníci teraristických potřeb co nejlépe poradit a pomoci, sdělte jim, jaké zvíře budete v teráriu chovat. Každé má totiž jiné požadavky na své životní podmínky. Potřebují jinak velký prostor, jinou teplotu vzduchu či jeho vlhkost, světlo – ale také celkové vybavení a zařízení terária se bude lišit. Ale pojďme se podívat konkrétně, čím se dá všem těm všem hadům, želvám, ještěrkám a pavoukům zpříjemnit život. Především tím, že jim vytvoříte takové podmínky, jaké měli ve své původní domovině. A tak začněte vhodným teráriem – může to být terárium s jednoduchým či dvojitým větráním pomocí kovových větracích mřížek, želvárium nebo testudárium pro suchozemské želvy, terárium pro hady, agamy a leguánky, a to všechno v různých velikostech.

Vybavení na míru

Není ale nutností kupovat pouze terária prázdná, která byste museli sami zařídit. Vybrat si můžete i terária dokonale a na míru vybavená pro konkrétní druhy jejich obyvatel:

  • EXO TERRA TERÁRIUM SKLENĚNÉ (45 x 45 x 45 cm) – tohle prémiové terárium je určeno pro plazy a obojživelníky. Poskytuje snadný přístup ke krmení a také k běžné údržbě zařízení. Má speciální zámek proti úniku zvířete. Díky pěti vstupům pro vodiče lze instalovat například vodopády; skály, které vydávají teplo; pod dolní desku můžete vložit topné těleso (pozor – nevyhřívejte celé dno terária, aby měl živočich možnost vybrat si místo s teplotou, která mu právě vyhovuje); lze je upravit jak pro plazy, žijící v dírách, tak jako paludárium, anebo je možné připevnit doupě. Pozadí terária je skalnaté.
  •  

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup